Infolinka: 0915 648 588 (Po-Pi 08:00 - 19:00 | So 08:00 - 15:00)
Eshop zľava: 10% na všetko

Nákupom v eshope získate zľavu 10% na celý nákup oproti nákupu v kamennej predajni.


Zľava bude započítana v košíku na celú sumu nákupu.

Rybárske potreby Ryba
Expresné doručenie
tovaru skladom
0 ks

NOVINKY

Ako si vybrať rybársky obal alebo batoh?

Mať vhodné rybárske vybavenie je vec jedna, životnosť týchto vecí je stránka druhá. Rovnako ako tomu je u mnohých iných predmetov, tak aj rybárske vybavenie má svoju určitú životnosť - preto aby ste ju maximalizovali, vyberajte na svoje náčinie kvalitné obaly.

 

Je totiž dokázané, že používaním obalov chránite svoju výbavu nielen pred mechanickým poškodením, ale tiež pred vlhkosťou, ktorá môže spôsobiť nežiaducu koróziu materiálu.

Na trhu všeobecne nájdete nepreberné množstvo najrôznejších krabičiek, obalov, vakov alebo vriec na malé i veľké rybárske veci. Tie sa od seba najčastejšie líšia (okrem objemu a rozmerov) použitými materiálmi, kvalitou spracovania a samozrejme aj cenou. Podľa čoho by ste mali rybárske obaly a batohy vyberať?

 

Obaly na drobnosti

Medzi obaly na drobnosti sa radia krabičky a puzdrá menších rozmerov, ktoré je možné jednoducho vziať do ruky alebo ich strčiť do batohu či tašky. V sortimente väčšiny rybárskych obchodov určite nájdete obal na swingre, puzdrá na olová, náväzce či navijaky, tašky na kŕmidlá či pokrmy a mnoho ďalších užitočných "škatuliek".

 

Výber začína účelom

Pred tým, než sa vrhnete do horlivého nákupu a chytro za najlepšou cenou, ujasnite si, čo všetko budete chcieť do obalu uložiť a či tieto puzdrá máte možnosť prenášať v batohu, taške, či inej väčšej batožine.

 

Povrch tašky

Obaly na drobnosti sa najčastejšie vyrábajú z umelej látky (100% polyester), ktorá má PVC vrstvu - spoločne zaisťujú zvýšenú odolnosť. Určite nájdete aj rad ďalších variantov, tento je však pravdepodobne najrozšírenejší. Samotné materiály tašiek a obalov majú v popise často uvádzanú svoju hustotu na m2, napríklad hodnota 650 predstavuje 650g materiálu na 1m2. Čím vyššie je toto číslo, tým je materiál kvalitnejší a dosahuje vyššiu životnosť.

 

Vnútro tašky

Ak ide o špecializovaný obal na jednu vec, napríklad navijak, potom vo vnútri puzdra nájdete jedinú veľkú priehradku (často vystuženú - ako napríklad pri obale na okuliare), do ktorej predmet uložíte.

 

Ak však hľadáte obal na Pilker či iné drobnosti, môžete si byť istí, že vo vnútri nájdete množstvo priehradiek, ktoré zabezpečia oddelenie jednotlivých predmetov a zabráni ich motaniu a zhlukovaniu - ich použitím tak predídete jednej z najmenej príjemných rybárskych aktivít, rozpletaniu zamotaných náväzcov a návnad.

 

Obaly na prúty

Puzdrá na prúty patria k štandardnému vybaveniu väčšiny rybárov. Chráni sa ním vybavenie, ktoré sa nekupuje každý deň a do ktorého sa investujú nemalé financie.

 

Sortiment väčšiny obchodov obsahuje tieto základné typy obalov:

 

- Jednokomorové

- Dvojkomorové

- Trojkomorové

- Štvorkomorové

 

Pri svojej voľbe sa spoliehajte na overených výrobcov, ktorí ponúkajú obaly na prúty s rôznymi vreckami a priehradkami, do ktorých uložíte rad drobností.

 

Než sa začnete obzerať po konkrétnom obale na prút, rozmyslite si, akú dĺžku potrebujete a až následne riešte veci, ktorými sú držadlo pre ručné uchopenie, kvalita a spôsob uchytenia ramenného popruhu, jeho variabilita a ďalšie vlastnosti. Pri výbere určite pozerajte na funkčné detaily, ktoré vám uľahčia rybačku (rôzne vrecká, popruhy cez rameno, klipy na uchytenie podberáky) a taktiež samotný materiály, z ktorého je obal vyrobený, nakoľko kvalitný obal dokáže predĺžiť životnosť takéhoto obalu na maximum. Ďalšími dôležitými kvalitatívnymi prvkami sú kvalitné zipsy a kovové bežce, hrubé švy, spevnené dno prípadne vnútro a podobne.

 

Batohy a tašky

Veľké rybárske batohy a tašky predstavujú jednoznačne najnákladnejšiu a zároveň najrozdielnejšiu skupinu produktov z kategórie rybárskych obalov. Množstvo rôznych variantov je takmer nekonečné a vybrať si najvhodnejšiu rybársku batožinu môže byť občas problém. Podľa čoho sa pri výbere orientovať, aby ste skutočne vybrali to najvhodnejšie vybavenie?

 

Na turistiku alebo do auta

Ujasnite si pred nákupom, či budete svoje rybárske vybavenie prevážať skôr autom a z neho to vždy odnesiete len pár metrov, alebo či ste rybár dobrodruh - výlet a lov rýb spájate s ľahkou turistikou.

 

V prvom prípade totiž určite oceníte tašku pevných tvarov s vystuženými stenami, ktorú umiestnite do kufra auta a pri vode ho potom prenesiete v ruke alebo s pomocou ramenného popruhu. Pre rybárov turistov je naopak taká taška úplne nevhodná. Pre nich je riešením batoh s mnohými priehradkami a prípadnou vnútornou výstuhou a pohodlným chrbtovým systémom a s popruhmi, ktoré sa nebudú zarezávať do ramien.

Až budete vyberať z konkrétnych typov, buďte vo svojom rozhodovaní ešte dôslednejší - zamyslite sa nad tým, či napríklad batoh nevyužívate napríklad aj pri klasickej turistike. Prispôsobte tejto skutočnosti svoju voľbu.

 

Na aké otázky si pred nákupom odpovedzte

- Na čo bude obal/batoh slúžiť?

- Čo do neho potrebujete umiestniť?

- Aký máme rozpočet?

- Ktoré firmy vyrábajú skutočne kvalitný tovar?

- Bude obal/batoh slúžiť iba rybárskym účelom?

- Kam a na akú vzdialenosť budete najčastejšie vybavenie prepravovať?
Garancia najnižšej ceny

Ak ste našli tento produkt v inom eshope za lepšiu cenu, dajte nám vedieť a my preveríme podmienky lepšej ceny aj u nás! Aby

Čítaj ďalej  

Pomoc Ukrajine

Pomôžte VY, pomôžeme aj MY! Ako? Z každej zrealizovanej objednávky, ktorú spravíte na našom eshope, pošleme 10% z jej

Čítaj ďalej  

Spôsob a cena dopravy

  1. Pri doručení tovaru prostredníctvom kuriérskej spoločnosti GLS Slovakia je poplatok 3.50€ 2. Pri doručení tovaru

Čítaj ďalej  

Objednávky cez LOCKDOWN a osobný odber už do 1 hodiny

Výdajné miesto v našej predajni sme naplnili tovarom, ktorý čaká iba na vás. Vytvorte si na e-shope objednávku s osobným odberom,

Čítaj ďalej  

Kaprársky adrenalín na Dunaji

  Dunaj ako európsky veľtok vzbudzuje obrovský rešpekt, no zároveň pre skutočných rybárov je to aj neskutočná výzva.

Čítaj ďalej  

Gula Carp - nové a kvalitné slovenské boilies

Slovenský výrobca nástrah a návnad Gula Carp prináša svoje portfólio produktov na poličky nášho e-shopu a obchodu Rybárske

Čítaj ďalej  

Vyzdvihnite si tovar kdekoľvek chcete cez Packetu (Zásielkovňu)

Vyzdvihnutie nákupu z nášho e-shopu nebolo nikdy jednoduchšie. Okrem možnosti osobného vyzdvihnutia tovaru na našej predajni

Čítaj ďalej  

Berkley Roadshow 2021

Spoločnosť Berkley prišla do Trnavy v rámci svojej BERKLEY Roadshow 2021 ukázať najnovšie produkty zo svojho portfólia. Nezameniteľný

Čítaj ďalej  

Berkley Roadshow

V rámci propagačnej akcie vás pozývame navštíviť #Berkley karavan. V stredu, 9. júna, 09.00-17.00 hod. na parkovisku predajne

Čítaj ďalej  

RYBA Express

Vážení zákazníci. Využite našu horúcu novinku RYBA Express!  O čo ide? Ak nemôžete prísť do predajne Vy, my prídeme

Čítaj ďalej