Ako si vybrať podložky pod ryby? - Rybárske potreby RYBA
Prejsť do eshopu Tipy na darček
Totálny výpredaj
Podeľte sa o svoje rybárske zážitky.
Totálny výpredaj

.
Totálny výpredaj Darčekové poukazy tipy na darček Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili akcia 1+1 zadarmo nové v eShope mivardi nové v eShope udice s navijakom zadarmo

rýchle doručenie objednaného tovaru

, 13.09.2019

Po objednaní som tovar obdržal na druhý deň. Super rýchlosť.

, 13.09.2019

Rýchle doručenie objednaného tovaru. V prípade, že sa objednaný tovar nenachádza v obchode, resp. bol už vypredaný okamžitá telefonická komunikácia zo strany obchodu.

, 07.09.2019

Dobré ceny, výborná komunikácia, maximálna spokojnosť

, 31.08.2019
Ďalšie recenzie
panozábery predajne rybárskych a chovateľských potrieb v Trnave na Trstínskej

Archív správ

Ako si vybrať podložky pod ryby?

Rybu ste ulovili a dostali na breh. Kam ju ale umiestniť kým ju zbavíte háčiku, zmeriate, zvážite a vyfotografujete? Riešenie predstavujú podložky, vďaka ktorým ryba nepríde do styku s tvrdým, suchým alebo kamenistým podkladom. A úlovok potom môžete bez obáv a bez poškodenia vrátiť späť do vody.

 

Podľa čoho vyberať podložku pod ryby?

- Podľa prevedenia

- Podľa transportných rozmerov

- Podľa rozmerov po rozložení

- Podľa ryby, pre ktorú je určená

- Podľa materiálu

- Podľa odolnosti materiálu

- Podľa ceny

- Podľa typu

 

Druhy podložiek pod ryby podľa prevedenia

- Základná podložka

- Bazénová podložka

- Viacúčelová podložka

 

Základnú podložku ocenia predovšetkým nenároční rybári, ktorí uprednostňujú ľahké a skladné prevedenie. Pri ich výbere dajte pozor predovšetkým na to, aby bola dostatočne mäkká a aby materiál nebol príliš tenký.

Drahšie podložky sú navyše vybavené prikrývkou zabraňujúcou vyskočeniu ryby. Vhodné sú tiež oká, vďaka ktorým podložku pomocou kolíkov pripevníte k zemi.

 

Bazénové podložky patria medzi najkvalitnejšie a zároveň najkvalitnejšie podložky na trhu. Skladajú sa z dobre čalúnenej podložky a bočných stien. Ryba je vďaka stenám v bezpečí a nehrozí, že vyskočí mimo podložku.

Podložky sú plávajúce, takže ich môžete použiť aj na vode. Nevýhodou bazénových podložiek je, že nie sú skladné tak ako ostatné. Využiť ju ale môžete k prenosu rybárskej techniky.

 

Viacúčelové podložky sa od ostatných líšia svojou konštrukciou, vďaka ktorej ju v okamihu premeníte na tašku s praktickými úchytmi. Ryby tak hneď po výlove môžete preniesť kamkoľvek chcete - vďaka zipsom sa nemusíte báť, že vám z nej vyskočí.

 

Vaničky na ryby sa od ostatných líšia svojou konštrukciou, ktorá okolo rámu má polstrovaný materiál, ktorý po rozložení vytvorí kolísku, do ktorej jednoducho vložíme úlovok. Lepšie vaničky majú aj prehozy cez ryby, ktoré zabezpečujú aby nám ryba nevyskočila, kľakátko pod koleno pre rybára pri fotení sa s úlovkom či teleskopické nastaviteľné nohy.

 

Druhy podložiek podľa špecifických funkcií

 

- Nafukovacie - Maximálne šetrné pre všetky druhy rýb a dobre skladné

- Skladacie - Zbytočne nezaberajú priestor

- S kľakadlom - Praktický pomocník pre maximálne pohodlie rybárov

- S nožičkami - Podložku tak ľahko umiestnite napríklad na nerovný povrch

- S vyberateľným čalúnením - Platí pre niektoré bazénové podložky. Vďaka plastovému čalúneniu podložka rýchlejšie uschne
COPYRIGHT © 2019 Rybárske potreby Ryba