Prejsť do eshopu NOVINKY V ESHOPE

.
Bleskový výpredaj tipy na darček Darčekové poukazy Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili nové v eShope mivardi nové v eShope

Archív správ

Ako si vybrať krabičku alebo box?

Keď sa človek stane rybárom, spravidla jeho výbava nebýva príliš obsiahla a zbalí sa takmer kamkoľvek. Pokiaľ ale tomuto koníčku prepadnete a budete sa mu venovať naplno u pár drobnostiach zaručene nezostanete. Či už ste pedantným milovníkom poriadku alebo to zase tak nepreháňame, nejaký systém by ste mať mali. Pre domáce uloženie možno využiť všeličo, niečo ale predsa musíte vziať tiež k vode so sebou!

 

 

Všetko pohromade

 

Rybárske kufríky a boxy sú riešené mnohými spôsobmi, dôležitá je predovšetkým ich prehľadnosť a dostatok vhodných priehradiek. Pre výbornú prehľadnosť voľte jednoznačne priehľadné alebo priesvitné priehradky či viečka, odpadne tak v množstve prípadov popisovanie a označovanie obsahu, ešte než box otvoríte, môžete si byť istí, že hľadáte na správnom mieste. Veľkosť a typ je potrebné zvoliť podľa metód rybolovu a danej situácie.

 

Je celkom logické, že rybári, ktorí sa okolo vody vydávajú na dlhé výlety, sa budú snažiť svoju mobilnú výbavu minimalizovať a docieliť čo najnižšiu hmotnosť spolu s vhodným rozložením všetkých najnutnejších potrieb. Asi najúspornejšie riešenia volia muškári a priaznivci prívlače. Batohy nahradili praktické vesty s množstvom vreciek, do ktorých sa zmestia menšie či stredné boxy, ktorých hmotnosť je pomerne malá a sú rovnomerne rozložené. Týmto spôsobom riešia základnú potrebnú výbavu aj vyznávači tzv. "ľahkej plavanej", ktorí pri chytaní nachodia až desiatky kilometrov.

 

Krabičky podľa obsahu

 

Väčšie i menšie škatuľky mávajú prehľadne usporiadané priehradky, často i nastaviteľné, takže si môžeme podľa veľkosti ukladaných predmetov celú štruktúru pekne prispôsobiť na mieru. Niekedy možno otvárať jednotlivé priehradky samostatne a obsah tých ostatných sa tak nemôže vysypať, iné typy sú vybavené magnetickými alebo pružinovými úchytmi či penou pre zapichnutie háčikov.

 

Väčšina rybárskych škatuliek sa vyrába vo vodovzdornom prevedení a s gumovým tesnením, rovnako by sme ich ale po vychádzke k vode mali skontrolovať a vysušiť, obsah bude tak chránený pred nevítanou koróziou a oxidáciou. Pre uloženie mäkkých silikónových a gumových nástrah sa vyrábajú škatuľky zo špeciálnej hmoty, ktorá nepodlieha poškodeniu ani pri styku s týmito materiálmi. Taktiež by sme nemali nechať v jednom boxe gumené nástrahy s jigovými háčikmi, u ktorých dochádza k častej oxidácii olova. Rovnako by sme škatuľky s nástrahami nemali nechávať na slnku alebo za oknom auta, vplyvom slnečného žiarenia a vysokou teplotou by mohlo dôjsť k ich deformácii.

Pre uloženie živých návnad aj nástrah slúžia škatuľky s perforovaným viečkom, umožňujúcim cirkuláciu vzduchu a súčasne zamedzujúcim úniku červov či lariev.

 

Krabičky v krabici

 

Niekedy sú krabičky či kufríky prepojené do niekoľkoposchodovej alebo rozkladacej zostavy, ktorá umožňuje mať po ruke pohromade poriadnu rybársku výbavu. Takú zostavu oceníme pri niekoľkodňovom pobyte pri vode aj pri uložení rybárskych potrieb doma. Systém rozkladania je vyriešený tak, aby bol obsah požadovanej priehradky ľahko prístupný a nebránil prístupu k ďalším.

 

Niekedy sú krabičky kombinované takým spôsobom, aby bolo možné jednotlivé segmenty vybrať a použiť ako samostatnú krabičku, následne ju vrátiť do kompletu. Zaujímavým riešením sú aj súpravy, ktoré sú uložené v plátenej taške alebo kufríku a tak sa priamo ponúkajú pre pohodlný prenos rybárskych potrieb. Nepremokavý a ľahko zložiteľný obal je samozrejmosťou. Takto riešené sú aj niektoré tašky na prívlač, ľahko ich môžete nosiť cez rameno aj počas chytania a sú stále v pohotovosti.

 

Boxy a kufríky

 

Plastové boxy a kufríky väčších rozmerov dokážu pojať značnú časť našej rybárskej výbavy a tak ju máme pohotovo vždy k dispozícii. Veľké boxy môžu byť opatrené aj kolieskami a sedačkou na hornej strane, prípadne sú uspôsobené z uchytenia nastražených alebo odložených prútov, ich využitie je proste univerzálne. Tieto objemnejšie rybárske batožiny do svojich útrob schovajú aj zásoby jedla a pitia.

 

Kombinované tašky a kufríky majú niekedy v spodnej časti priestor pre uloženie brodiacich nohavíc a topánok, čalúnené vrecká na uloženie navijakov, cievok a ďalších nevyhnutností. Sú pevné, po vyprázdnení veľmi ľahké a skladné, pritom dostatočne priestranné, vzdušné a rýchlo schnú. Rovnako časom asi prídete na to, že jedna rybárska taška alebo box je málo, najmä ak sa venujete viacerým technikám rybolovu a striedate spôsob lovu. 

 

U veľkých batožín dbajte aj na dostatočne pevný, vhodne čalúnený a primerane široký závesný popruh, úchyty alebo zdvojené popruhy na batohu. Veľmi dôležitým faktorom je taktiež pevný a masívny zips, ktorý by mal zniesť aj trošku náročnejšie zaobchádzanie.
COPYRIGHT © 2022 Rybárske potreby Ryba