Aké príslušenstvo k prútom poznáme - Rybárske potreby RYBA
Prejsť do eshopu Tipy na darček
Totálny výpredaj
Podeľte sa o svoje rybárske zážitky.
Totálny výpredaj

.
Totálny výpredaj Darčekové poukazy tipy na darček Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili akcia 1+1 zadarmo nové v eShope mivardi nové v eShope udice s navijakom zadarmo

rýchle doručenie objednaného tovaru

, 13.09.2019

Po objednaní som tovar obdržal na druhý deň. Super rýchlosť.

, 13.09.2019

Rýchle doručenie objednaného tovaru. V prípade, že sa objednaný tovar nenachádza v obchode, resp. bol už vypredaný okamžitá telefonická komunikácia zo strany obchodu.

, 07.09.2019

Dobré ceny, výborná komunikácia, maximálna spokojnosť

, 31.08.2019
Ďalšie recenzie
panozábery predajne rybárskych a chovateľských potrieb v Trnave na Trstínskej

Archív správ

Aké príslušenstvo k prútom poznáme

Vaše rybárske úspechy ovplyvňuje nielen správne vybraný prút, ale aj príslušenstvo, ktoré si zaobstaráte spolu s ním. Prostredníctvom nasledujúceho prehľadu vás preto zoznámime s tým najdôležitejším.

 

Druhy príslušenstva pre prúty

- Kryty na prúty

- Náprstníky

- Nahadzovacie rukavice

- Krytky na očká

- Ochrany na špičky prútov

- Náhradné špičky

- Diaľkomery

- Spojky na prúty

- Tubusy na špičky

- Sťahovačky prútov

 

Kryt na prúty chráni vaše rybárske náčinie počas prepravy. Pri výbere dajte prednosť tým, ktoré sú dobre polstrované a dokážu tak odolať prípadnému hrubšiemu zaobchádzaniu či nárazom napríklad pri preprave. Nemusíte sa tak báť, že prút počas prevozu poškodíte. Ďalšou výhodou je, že tieto kryty spoja dokopy diely prúta (u viac dielnych modelov) a tým nám uľahčujú samotnú prepravu prúta.

 

Náprstník chráni váš ukazovák počas nahadzovania. Je navyše vybavený nastaviteľným popruhom na zápästie, vďaka ktorému sa nemusíte báť, že by vám skĺzol z prsta. Náprstníky by mali byť vyrobené z jemnej, ale zároveň odolnej kože prípadne neoprénu tak, aby sa pri kontakte s vlascom nezničili.

 

Okrem náprstníka môžete zvoliť tiež nahadzovaciu rukavicu, ktorá má identické vlastnosti ako náprstník.

  

Kryty na očká chránia prvé očká prútov pred nečistotami a zabraňujú ich mechanickému poškodeniu. Využijete ich pri prevoze i skladovaní prútov. Líšia sa veľkosťou, prevedením a použitým materiálom.

 

Okrem krytiek na očká môžete k ochrane špičiek vašich prútov využiť tiež puzdrá koncoviek prútov. Pri výbere dajte prednosť puzdrám, ktorá sa skladajú z dvoch kusov - pripevniť ich tak budete môcť na oba konce prútu. Okrem ochrany koncov prúta slúžia taktiež na spojenie jednotlivých dielov prúta (u viac dielnych modelov) a tým nám uľahčujú samotnú prepravu prúta.

 

Spojky na prúty alebo sťahovacie pásky sú neodmysliteľným pomocníkom pre každého majiteľa viacdielnych prútov. Pomocou nich jednoducho spojíte dokopy diely prúta a tým nám uľahčujú samotnú prepravu prúta. Pri výbere sledujte materiál z akého sú pásky vyrobene (odporúčame neoprén) a dĺžku pások.

  

 

Diaľkomer za vás sám zmeria dĺžku odvíjaného vlasca alebo šnúry. Je výborným pomocníkom predovšetkým pri love vo veľkých hĺbkach a najčastejšie ho tak využijete pre morský rybolov. Merač je navyše vybavený praktickým klipom, ktorým ho jednoducho upevníte priamo na prút.
COPYRIGHT © 2019 Rybárske potreby Ryba