Pýtajte sa Ivana Fabiana - Rybárske potreby RYBA
Prejsť do eshopu Tipy na darček
Totálny výpredaj
Podeľte sa o svoje rybárske zážitky.
Totálny výpredaj

.
Totálny výpredaj Darčekové poukazy tipy na darček Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili akcia 1+1 zadarmo nové v eShope mivardi nové v eShope udice s navijakom zadarmo

rýchle doručenie objednaného tovaru

, 13.09.2019

Po objednaní som tovar obdržal na druhý deň. Super rýchlosť.

, 13.09.2019

Rýchle doručenie objednaného tovaru. V prípade, že sa objednaný tovar nenachádza v obchode, resp. bol už vypredaný okamžitá telefonická komunikácia zo strany obchodu.

, 07.09.2019

Dobré ceny, výborná komunikácia, maximálna spokojnosť

, 31.08.2019
Ďalšie recenzie
panozábery predajne rybárskych a chovateľských potrieb v Trnave na Trstínskej

Archív správ

Pýtajte sa Ivana Fabiana

Ivan Fabian patrí v oblasti lovu kapra medzi špičku nielen na Slovensku. Kaprárine sa venuje už desiatky rokov pričom dlhodobo spolupracuje s prestížnou kaprárskou značkou Starbaits. Bez pochýb skúsený a uznávaný rybár bude pripravený odpovedať na vaše otázky, ktoré môžete posielať emailom na info@rybarske.sk alebo cez facebook komentáre k tomu článku.

 

Priebežné otázky a odpovede z 2.7.:

Milo Bridík: Aké máte skúsenosti s lovom tzv. zig rig, respektíve lov v stĺpci?

Ivan Fabian: Nie som žiadnym špecialistom na tento spôsob lovu, ale sú situácie, kedy po ňom siahnem a skúsim, či kapry nebudú lepšie reagovať na nástrahu v stĺpci ako na dne.

Milo Bridík: Ako zakrmujete, prípadne čím?

Ivan Fabian: Je viacero možností. Rád používam Spod mixy /zmes rôznych malých semienok, sušienok, a rôznych aditív/ a do toho pridávam práškové kalivo Spod Cloud Generátor. Toto hlavne používam tam, kde je možnosť systematicky dokrmovať a to raketou, alebo spombou. Nie vždy zábery prichádzajú priamo zo zakaleného miesta, niekedy je lepšie chytať  za ním, alebo po bokoch, odtiaľ často prichádzajú zábery od väčších rýb. Druhá varianta sú drobné 4-6mm pelety, ktoré aromatizujem olejom, alebo dipom s obsahom oleja /napr. Dip SK30 alebo aj dip Hot Demon, obsahuje zmes esenciálnych olejov/. Olej je ľahší ako voda, takže stúpa k hladine a systematicky prearomatizováva stĺpec a dáva signál rybe o prítomnosti potravy. Tento spôsob rád používam pri vyvážkach, kde vyveziem nástrahu, zakŕmim peletami a čakám, samozrejme môže byť tento spôsob použitý aj pri aktívnom chytaní z brehu.

Milo Bridík: Aké montáže používate?

Ivan Fabian: Montáže používam úplne jednoduché, buď silon Milspec, alebo fluorocarbon Shadow z ktorých si robím náväzce a háčiky SB1. Klasickým bezuzlovým viazaním uchytím nástrahu k háčiku, snažím sa čo najbližšie k ramienku a to je moja koncová udica.

Milo Bridík: Ako pracujete so záťažou (olovom) na pevno, inline, klip, alebo niečo iné?

Ivan Fabian: Olovko používam pri dlhých montážach odpadávacie , ktoré dám do klipu a zaistím PVA šnúrkou, tak  aby olovko z klipu nevypadlo. Môže sa použiť aj klasické zaistenie pomocou konektora, len musíme ho zatiahnuť len veľmi jemne, tak aby olovko mohlo po zábere vypadnúť. Pri krátkych  montážach používam bežné priebežné olovo na pevno.

Milo Bridík: Ktoré časti dňa sú vhodné? Ako sa chytá resp. či vôbec má význam takto (zig rig) chytať v noci?

Ivan Fabian: Výborné je samozrejme slnečné počasie a bezvetrie, ale Zig Rig funguje aj v noci, len tu by som sa nespoliehal len na vizuálnu stránku nástrahy, ale  by som pristúpil aj k jej aromatizácii /penové nástrahy, umelé chrobáky a pod./, alebo samozrejme použiť niektorú z aromatizovaných plávajúcich guličiek. Ja rád používam pri aromatizácii esenciálne oleje a to buď Black pepper, Cesnak, alebo Pomaranč.
 
COPYRIGHT © 2019 Rybárske potreby Ryba