Prejsť do eshopu NOVINKY V ESHOPE

.
Bleskový výpredaj tipy na darček Darčekové poukazy Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili nové v eShope mivardi nové v eShope

Archív správ

Milošove ryby v rozbehnutej sezóne

"Ani som sa nenazdal a už po týždni od prvej rybačky smerujem opäť k vode. Mám trošku obavy pred vetrom, ktorý hlásili v predpovedi počasia a ktorý už riadne lomcuje mojou starou rybárskou felinkou s člnom na streche. Aj po príjazde k vode mi nie je všetko jedno, pri pohľade na rozbúrenú vodu a vlny, ktoré sú naozaj poriadne. Kedže viem, že na tejto lokalite je uloženie montáže kľúčovou záležitosťou, tak netuším, ako to celé dopadne.

Už pri vyvážaní prvej montáže do šesť metrovej hĺbky, približne do stredu štrkoviska som pochopil, čo za rybačku ma čaká. Patrične som to aj okomentoval. Nebudem klamať, ale to vyvážanie bolo naozaj ako zo zlého sna. Točil som sa tam hádam 10-15min, kým som bol spokojný s tým, ako je montáž uložená.

Už po prvom vývoze som si okamžite pripravil tažké IN-LINE olová spolu so šokovým náväzcom Head Line od Leona a ten som zaťažil na viacerých miestach olovenými bročkami. Na vlasový príves som naštrikoval 20mm Nočnú Moru obalenú v Odkopanej Selke a 20mm Pop-Up Crab no.1 tiež od Leona. Celé som to ešte pred vyvezením namočil do tekutej Selky a posypal jej práškovou smradľavšou sestrou. Túto ťažkú zostavu som zvolil len preto, aby mi montáž pri takom prúdení vetra zostala presne na vytipovanom mieste a neposunula sa.

Hneď po prvom zavezení som bol milo prekvapený aktivitou rýb, lebo sa to rozjazdilo na každom prúte a úlovky na mojom konte postupne pribúdali a zvyšovala sa aj ich váha. Nakoniec som za 24hod. lovu vytrápil aj niekoľko rýb okolo 10kg a bodkou bol krásny neporušený 12kg lysec a dlhý šupináč 93cm necelých 13kg. Bolo vidno, že silný vietor ryby rozhýbal a tie sa začali poctivo kŕmiť.

Svoju prácu si odpracovala aj Selka, lebo na udiciach bez nej to väčšinou skončilo rybou do 6kg a tam, kde bola Selka, bola váha podstatne vyššia.

Vietor fúkal neprestajne aj cez noc a tak som bol ráno celkom rád zabalil a odišiel domov zo

 

hriať sa..."

Miloš, perfektný úspech! Selka opäť kapre poriadne roztancovala. Tešíme sa na tvoje ďalšie úspechy!

 

 

Miloš Švihorík

Nikl Team
COPYRIGHT © 2021 Rybárske potreby Ryba