Prejsť do eshopu NOVINKY V ESHOPE

.
Bleskový výpredaj tipy na darček Darčekové poukazy Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili nové v eShope mivardi nové v eShope

Archív správ

Namiesto dovolenky rybačka s velkým R

"Už si ani presne nepamätám, ako to vzniklo, ale z ničoho nič sa mi začala črtať pre mňa nezvyčajne dlhá rybačka. Až na 5 nocí som mohol opustiť rodinu a skúsiť rybárske štastie. Manželku som odviezol spolu oboma našimi detičkami svokrovcom na Liptov a na chvíľu som bol zasa "slobodný" a s kopou času určeného  na ryby...

S komošom Cicym sme zvažovali viacero alternatív, kam by sme vyrazili, no ani jedna sa však nepodarila a na poslednú chvílu to vždy na niečom stroskotalo. Nakoniec to dopadlo až tak, že sme spolu vôbec nešli a ja som na poslednú chvíľu zháňal parťáka, čo by so mnou vyrazil. Podarilo sa a po všetkých nutných prípravách sme zakotvili na jednej veľkej vodnej nádrži na západnom Slovensku.


 

Krmenie na túto výpravu som zvolil veľmi pestré: 50kg uvarenej kukurice a repky, 10kg halibut peliet, lososových nugiet,3XL peliet a Hybrid peliet. S výberom boilies som trochu zariskoval, lebo som vzal dve novinky od Karla Nikla (3XL READY a Nočnú Moru). Nemal som zo sebou ani guľku z mojich doteraz rokmi odskúšaných boilies, ale nevadí. Ako sa hovorí: "risk je zisk".

Po bežnom nájdení lovných miest, nakŕmení a zavezení, som sa už mohol naplno odovzdávať kľudu a odpočinku pod teplým letným slnkom. Bol som trochu nervózny z toho, že chytám na novinky a ani jeden prút nemám urobený takpovediac na "istotu", ale mal som pred sebou ešte 5 dní, tak uvidíme...
Nervozita mi začala stúpať po prvej noci, keď sme nemali s kolegom ani píp. Asi o deviatej hodine ráno začal fúkať silný západný vietor a po rozfúkaní sa vetra, začala jazdiť jedna udica za druhou a s kolegom sme sa stretali len pri podoberaní a opätovnom zavážaní montáží (mali sme len jeden čln). Ryby nám brali zo všetkých štyroch lovných miest. Ťahali sme kapre od 2 - 8kg, do večera sme ich chytili 25ks. Tak ubehol celý deň až na večer, keď vietor ustal, ustali aj zábery.

Celá noc prebehla znova bez jediného kontaktu s rybou. Keď som sa ráno okolo 6.00 zobudil znova ma začala chytať drobná nervozita, či predsa len nie je chyba, že som si nezobral osvedčené veci a dal som sa Karlom nahovoriť na novinky. Celý deň a celú daľšiu noc sme boli bez záberu. Ráno kolega absolvoval telefonát, ktorý na rybách asi nikto nechce absolvovať - odvolali ho do práce. Zostal som sám a priznám sa trošku nešťastní, že to akosi celé nevychádza podľa mojich predstáv. Začal som tiež uvažovať nad tým, či to nezbalím a neodídem. Rozhodol som sa ostať do následujúceho rána a ak sa to nepohne, tak odídem. Rozmýšľal som čo s krmením (mal som ho zo sebou, ešte naozaj veľa). Aj keď neboli vôbec žiadne zábery obe miesta som nakŕmil asi 10kg mixu peliet a boilies avšak už bez partiklu. Viem, že túto taktiku používa z obľubou niekoľko známych kaprárov. Tak som to skúsil tiež. Udicu som nezaviezol, tak ako doteraz niekoľko metrov mimo kŕmenia, ale priamo do jeho epicentra. Po šiestich hodinách ma z driemot vytrhla pomalá plynulá jazda na, ktorej konci bol pekný 10kg lysec. Mal som obrovskú radosť, že rybárska česť je zachránená.

Zďaleka to však nebolo všetko. Asi v dvoj hodinových intervaloch mi udice jazdili ako o dušu a ťahal som všetko ryby nad 10kg. Musel som však po každom druhom kaprovi dosypať min. 2kg mixu peliet a boilies. Po každom nakŕmení nasledovala chvíľa odpočinku, ktorú nakoniec vždy prerušil veľký kapor. Do večera som chytil 6 veľkých kaprov. V noci znova ani píp. Ráno o 6.00 som znova sypal na obe miesta väčšiu dávku krmiva. Znova sa opakoval predošlý deň a cca každé 2hod. som ťahal veľkého kapra. Všetko to skončilo keď som do vody nasypal posledné krmenie a chytil posledné väčšie ryby. Keď som prestal krmiť, prestal som mať aj zábery. Dalšiu noc a celé doobedie som bol znova bez záberu.
Rybu som na háčik nedostal ani, cez rôzne obmeny montáží, dipovaniu, či inému zatraktívneniu nástrahy.
Suma sumárov, skŕmil som 15kg Nočnej Mory 24mm, 15kg 3XL READY 21mm a 10kg mixu peliet. Veľké ryby som chytil rovnako na oba boiliesy. Chytil som 12 kaprov od 10 - 14,1kg a o nejakých som prišiel v prekážkach.
V konečnom dôsledku to bola veľmi vydarená výprava, akú človek zažije málokedy.


Doteraz však neviem pochopiť, prečo ryby reagovali len na veľké dávky kŕmenia, ale práve toto je na kaprárine to najkrajšie - vždy je to inak..."

 

 

Miloš Švihorík

Nikl Team

 

 
COPYRIGHT © 2022 Rybárske potreby Ryba