Prejsť do eshopu Tipy na darček
Podeľte sa o svoje rybárske zážitky.
Výpredaj Fox

.
Bleskový výpredaj Darčekové poukazy Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili CashBack tipy na darček akcia 1+1 zadarmo nové v eShope mivardi nové v eShope udice s navijakom zadarmo chovateľské potreby

Rýchle dodanie

, 07.10.2018

Včas doručene až do domu

, 02.10.2018

super rychle

, 01.10.2018

po vlozeni polozky do kosika a kliknutie na pokracovat v nakupe, by som uvital keby som sa vratil na poslednu polozku a nie na uvodnu stranku, je to neprakticke hlavne ked chcete objednat napr viacej gramazi jedneho olova

, 26.09.2018
Ďalšie recenzie
panozábery predajne rybárskych a chovateľských potrieb v Trnave na Trstínskej

Archív správ

PRODUKT TÝŽDŇA: Shimano Stella FE 2500

Čistokrvný Japonec a skutočný klenot medzi navijakmi. Nielen vzhľadom, či cenou. Použité materiály a technológie patria k absolútnej špičke tohto sortimentu. Už ôsma generácia tejto prívlačovej klasiky ponúka viacero vylepšení. Tým najvýraznejším je zväčšenie prevodových súčiastok, ktoré zabezpečia hladkú rotáciu aj pri plnom zaťažení. Prednosťou navijaku je samozrejme aj jeho stabilita oproti nízkej hmotnosti.

Rozdiel je badateľný pri prvom dotyku: ľahkosť horčíkového tela, hladký chod valčekového ložiska a štrnástich zapúzdrených ložísk A-RB. Pri love pocítite mäkkosť rotácií a mohutnosť brzdy aj pre najnáročnejšie situácie.

 

 

 

 

 

Kľúčové parametre:

hmotnosť: 225g

prevodový pomer: 5.2:1

kapacita vlasca: 0.25mm/160m

ložiská: 14xS AR-B + 1x valčekové ložisko

maximálne nastavenie brzdy: 10kg

 

Užitočné technológie, ktoré sú súčasťou tohto produktu:

Ozubenie prevodu v S AR-B ložiskách ponúka extra hladký chod a vysokú odolnosť voči korózii. Veľké hnacie koliesko prenesie do piestu mimoriadny hnací výkon. Je to nový prevod, ktorý výrazne zvyšuje efektivitu prenosu sily. Výsledkom je hladšie prevíjanie.

 

Cievka AR-C minimalizuje nepríjemnosť v podobe zamotania vlasca. Konštrukcia cievky s okrajom v tvare V umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, čo sa prejavuje v omnoho dlhších a presnejších nadhodoch. Light Spool je ešte o 12% ľahšia ako Spool.

 

Dvojrýchlostná oscilácia druhej generácie - až 11 návinov na jednu osciláciu. Tesné paralelné náviny v kombinácii s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňuje plynulejšie a dlhšie nadhody. Znížením vnútorného trenia sa podarilo podstatne zvýšiť efektivitu navíjania.

 

Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľuke. Tento systém zaručí nulový pohyb späť. Výhod systému dobre využijete pri mikronastavení feederových špičiek alebo pri dokonalejších technikách prívlače.

 

Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití tenkého vlasca ako aj silnejšieho spletaného vlasca.

 

 

Vodotesná brzda - Použitím gumových tesnení je brzda chránená pred vniknutím prachu, piesku a vody.

Rigid Support Drag - Nová konštrukcia brzdy eliminuje výkyvy cievky aj pri nižších nastaveniach brzdy. Pri akejkoľvek citlivosti nastavenie brzdy sa cievka nebude kývať. Výsledkom bude citeľne hladký chod brzdy aj pri extrémne názkej citlivosti.

 

Výrobok nájdete aj v našej ponuke navijakov s prednou brzdou:

Shimano Stella FE 2500

 

 

 

 

 

 

 

 
COPYRIGHT © 2018 Rybárske potreby Ryba