Infolinka: 0915 648 588 (Po-Pi 08:00 - 18:00 | So 08:00 - 13:00)
Predsezónne zľavy na rybárske bivaky

Akcia práve TERAZ!


Ulovte si najlepšie kúsky ešte dnes! Poponáhľajte sa, aby vás niekto nepredbehol.

Rybárske potreby Ryba
Expresné doručenie
tovaru skladom
0 ks

NOVINKY

Kaprársky Maraton Winter Masters Dolné Dubové 2019

 

Pretekov na Dolnom Dubovom sa zúčastňujeme pravidelne už niekoľko rokov. No s týmto pretekom sme akosi nerátali až do chvíle, kedy som si našiel v mobile správu od Kuba: „Chalani, oznamujem Vám, že som nás prihlásil na WinterMasters“. 

 

Dátum vyhovoval viac menej všetkým trom, tak prečo nie, poďme do toho. 

 

Nakoľko vodu a aj systém bodovania týchto pretekov je nám známy a myslím, že nám celkom vyhovuje, nebol  veľký problém s prípravou. Po telefóne sme sa s chalanmi dohodli na množstve a type kŕmenia. 

 

Samozrejme sme museli brať do úvahy, že to nebude oteplujúcasa voda ako na jar, kedy sa kapry kŕmia oveľa lepšia, ale práve naopak voda, ktorá bude studená a ryba bude menej aktívna vo vyhľadávaní kŕmenia. 

 

Aj napriek tomu, že to bol pretek zameraný na tri najväčšie ryby a bodovaná ryba bola od 8kg, my sme zvolili na začiatok rýchlo rozpustné pelety malých priemerov a guličkyv priemeroch 14mm a 20mm, ktoré sme v dostatočnom predstihu preliali boostrami, aby boli čo najatraktívnejšie a zároveň, aby čo najmenej nasávali pach bahna, ktoré sa na dne jazera nachádza.

 

Stredu večer, si medzi sebou vymieňame správy o tom, kto čo zabalil, kto nemá na čo zabudnúť a už vtedy nám je jasné, že výbavu musíme osekať, lebo predpoveď na najbližšie dni je skoro nepretržitý dážď a vietor a nie je isté, či sa na vyžrebované lovné miesto dostaneme autami. 

 

No aj napriek tomu v našej výbave, ale aj vo výbave väčšiny teamov nemohli chýbať  zimné komplety rôznych značiek, či už od FOX, Prologic, Mivardi a iných. 

 

Nakoľko počasie bolo aké bolo medzi povinnú výbavu sme zaradili aj ohrievač Mr. Heater, aby sa tie dni a noci dali prežiť ľahšie. Štvrtok ráno sa predpoveď plní do bodky. 

 

Leje ako z krhly,  no aj napriek tomu sa na brehu jazera stretáva 19 teamov odhodlaných bojovať o čo najlepšie umiestnenie nehľadiac na poveternostné podmienky. Pri žrebe prebiehali vášnivé debaty, ktoré miesta by mohli byť teraz neskoro na jeseň tie pravé. Medzi sebou sme sa zhodli, že keby sa nám podarilo vyžrebovať, miesto č.8 alebo č.9 boli by sme spokojný. 

 

Prišiel rad na nás a Majo vyžreboval miesto č.4, čiže o jedno miesto bližšie k hrádzi ako na májovom Masters, ktoré sa nám mimochodom podarilo vyhrať.    

 

Je to miesto, s ktorým sa dá pracovať a kde by sa ryba mohla zdržiavať na protiľahlej strane jazera, kde je kopec potopených stromov.  

 

Rozhodli sme sa, že budeme chytať tesne pri nich a že budeme používať distančné tyče na zaklipovanie vlascov, aby sme vedeli  presne nahadzovať aj v noci. 

 

Mali sme nachystané udice do zálohy, keďže sme museli rátať stým, že nejaké ryby nám aj napriek tomu zájdu do prekážok, ale to bohužiaľ to k tomu patrí, keď chceme loviť v takej blízkosti prekážok.

 

S kŕmením sme to nepreháňali, na každé lovné miesto hodili pár rakiet ale postupom času sme prešli na kŕmenie kobrou aby sme si miesta plašili čo najmenej. Ku každej montáži sme pridávali malú PVA pančušku a už po 2 hodinách sme mali prvé zábery no od nebodovanej ryby, s ktorou sme sa nakoniec natrápili viac ako by sme chceli. 

 

Zábery sa nám darilo robiť viac menej pravidelne, ale váhový priemer rýb bol veľmi nízky. Počas 4 dní sme skúšali rôzne montáže, spôsob prezentácie aj rôzne veľkosti nástrah ale na našich lovných miestach sa jednoducho väčšia ryba nekŕmila! 

 

Za celý pretek sa nám podarilo chytiť len 3 bodované ryby a z toho len jedna prekonala hranicu 10kg, čo je na tak dobre zarybnenej vode, ako je Dolné Dubové jednoducho málo na to, aby ste mohli skončiť na bedni. 

 

Bojovali sme, skúšali čo sa dalo, no tento krát nám to stačilo len na 9. miesto no dovolím si tvrdiť, že sme z daného miesta počas tých štyroch dní vyťažili maximum. 

 

Extrém, priateľstvo, vášeň!!! Presne toto sú slová, ktoré vystihujú tento pretek najlepšie. 

 

Extrém určite kvôli počasiu, ročnému obdobiu a v neposlednom rade prístupovej ceste, ktorá nás opäť všetkých potrápila. Priateľstvo kvôli tomu, že na preteku v Dolnom Dubovom sa väčšinou stretáva tá istá partia, ktorá aj napriek tomu, že sú to preteky je vždy ochotná si pomôcť a poradiť. 

 

Vášeň jednoducho preto, že to všetci milujeme! 

 

Je nám jedno, že všetko bolo mokré, zablatené, že nie všetko išlo podľa predstáv, že nie všetci si chytili aspoň bodovanú rybu. 

 

Nič z toho nie je dôležité pretože tento koníček je náš životný štýl a na tieto veci nehľadíme, aj keď sa to mnoho krát zdá našim známy nepochopiteľné. 

                                                                                                      

Za team Rybarske.sk Majo, Mišo a KuboOslava 10. narodenín Ryby a Shimano Days

Pozývame Vás na veľkolepú oslavu už 10. narodenín predajne RYBA spojenú s exkluzívnou prezentáciou značky Shimano. Oslava

Čítaj ďalej  

Magická rybačka vo Švédsku 2022

  Dlhé čakanie na odjazd, nekonečná cesta, neopísateľne nádherná príroda, krásne jazerá a rieky, výborný kemp. Stručne,

Čítaj ďalej  

Garancia najnižšej ceny

Ak ste našli tento produkt v inom eshope za lepšiu cenu, dajte nám vedieť a my preveríme podmienky lepšej ceny aj u nás! Aby

Čítaj ďalej  

Spôsob a cena dopravy

  Spôsob dopravy Cena Osobný odber TRNAVA 0€ GLS Kuriér 3.50€ Packeta

Čítaj ďalej  

Objednávky cez LOCKDOWN a osobný odber už do 1 hodiny

Výdajné miesto v našej predajni sme naplnili tovarom, ktorý čaká iba na vás. Vytvorte si na e-shope objednávku s osobným odberom,

Čítaj ďalej  

Kaprársky adrenalín na Dunaji

  Dunaj ako európsky veľtok vzbudzuje obrovský rešpekt, no zároveň pre skutočných rybárov je to aj neskutočná výzva.

Čítaj ďalej  

Gula Carp - nové a kvalitné slovenské boilies

Slovenský výrobca nástrah a návnad Gula Carp prináša svoje portfólio produktov na poličky nášho e-shopu a obchodu Rybárske

Čítaj ďalej  

Vyzdvihnite si tovar kdekoľvek chcete cez Packetu (Zásielkovňu)

Vyzdvihnutie nákupu z nášho e-shopu nebolo nikdy jednoduchšie. Okrem možnosti osobného vyzdvihnutia tovaru na našej predajni

Čítaj ďalej  

Berkley Roadshow 2021

Spoločnosť Berkley prišla do Trnavy v rámci svojej BERKLEY Roadshow 2021 ukázať najnovšie produkty zo svojho portfólia. Nezameniteľný

Čítaj ďalej  

Berkley Roadshow

V rámci propagačnej akcie vás pozývame navštíviť #Berkley karavan. V stredu, 9. júna, 09.00-17.00 hod. na parkovisku predajne

Čítaj ďalej