Prejsť do eshopu NOVINKY V ESHOPE

.
Bleskový výpredaj tipy na darček Darčekové poukazy Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili nové v eShope mivardi nové v eShope

Archív správ

Jeseň pri vode sa začala ukážkovo

 

Všetkých Vás pozdravujem a hlásim sa od vody.

 

Posledný septembrový víkend som sa vybral k vode a vôbec ma neodrádzalo počasie, ktoré predpovedali.

 

V deň príchodu, v piatok, mi naopak počasie veľmi prialo, bolo krásne slnečno. Tak som sa pekne rozbalil a povyvážal prúty. Teraz som dal dôveru návnade 3XL od Nikla a osvedčený Koi od MB samozrejme tiež nemohol chýbať.

 

Prvý kontakt s rybou som mal už krátko pred šestnástou hodinou, keď malému lyscovi zachutilo 3xlko. V noci sa počasie úplne otočilo. Začal fúkať silný vietor a rapídne sa ochladilo. Horúci čaj a káva nemohla chýbať. No keď som bol bez záberu až do polnoci, tak som sa zakutral do spacáku a išiel spať. Ráno o tretej sa mi rozozvučal príposluch a ja som vyskočil do nachystaných šľapiek ako vojak. V tej rýchlosti som si ani len nezmyslel obliecť si bundu. Tak som krásne premrzol pri 25 minútovej zdolávačke krásneho 12,8kg kapra, ktorý mal ukážkový riadok pri hornej plutve. Neskutočný súboj... Neskutočná ryba... Tieto chvíle proste milujem... Udicu som v tom severáku opäť zaviezol a znova rýchlo ľahnúť do vyhriatej postele. Silný vietor fúkal celý nasledujúci deň a možno aj vďaka nemu sa mi darili robiť zábery v celkom pravidelných intervaloch. Potešil ma krásne s farbený lysáčik, či doublé dvoch 10 kg šupináčov. Ako by ich jedna mater mala. Druhá noc bola ešte chladnejšia. Teplota bola okolo dvoch, troch stupňov a ja som sa vyspal na pána, lebo ryby akoby prestali so mnou spolupracovať.

 

V nedeľu, ako väčšinou, nastáva najhoršia časť rybačky a to je balenie. Popri tom som mal jeden nesmelý pípanec, no žiaľ keď som mal rybu pár metrov od brehu, tak zrazu to povolilo. V prvej rade som si myslel, že sa mi vyrezala, ale keď som vytiahol montáž von, bol som nemilo prekvapený, lebo som mal vyhnutý háčik. Víkend utiekol ako voda a vraciame sa naspäť do reality. Ryby aj z tejto výpravy budú v pripravovanom videu „L E T O 2018“ na ktoré sa môžete tešiť v prvej polovici októbra. Dúfam, že sa bude páčiť a ja Vám prajem nech to stále pípa a veľa pohody pri vode.

 

Za rybarske.sk Marián Holič
COPYRIGHT © 2022 Rybárske potreby Ryba