Prejsť do eshopu NOVINKY V ESHOPE

.
Bleskový výpredaj tipy na darček Darčekové poukazy Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili nové v eShope mivardi nové v eShope

Archív správ

Rybárska výprava KESA 2018

 


Po príchode domov som si chcel dať pár dní na rekonvalescenciu po neúspešnej výprave ale už po
necelých 48h som sa rozkladal na SVK zväzovke a plán bol vydržať v tom teple aspoň 5 dní.


V minulosti som už na tejto vode lovil a viac menej som vedel, že ma nečaká nič ľahké. Voda je tam krásne čistá, dno maximálne členité, ale čo je horšie, je pokryté vo veľkej miere hustým vodným rastlinstvom. 


Na pokladanie montáži som si hľadal čisté miesta často o veľkosti max. 30x30cm na rôznych hranách.

 

Hneď prvú noc dostávam razantný „padák“ na pravý prút a po chvíľke mám v podberáku cca kilového karasa na 24mm Probiotic Red One + 15mm ananásovú popku, žiadna sláva :D. 


Po tomto nechcenom úlovku sa veľa veľa hodín nič nedeje napriek mojej všemožnej snahe až posledný deň, keď sa ukladám k poobednej sieste v chládku stromov dostávam razantný záber na prút, na ktorom mám sólo 20mm guličku Probiotic Red One a bol vyvezený do rákosia na protiľahlom
brehu. 


Okamžite skáčem do člna a vydávam sa za rybou, ktorá si to samozrejme vypálila rovno do hustého rákosia. Po malej chvíľke mám kapra oslobodeného a dostávame sa k zdolávačke na otvorenej krásne čistučkej vode, takže svojho protivníka vidím ako sa neúnavne tlačí hlavou dolu
a bojuje zo všetkých síl.


Po pár minútach je po všetkom a ja dostávam konečne slušnú rybu z tejto ťažkej vody do podberáku. Kaproš je dokonalý! Nechýba mu jediná šupinka, plutvy má nedotknuté a v papuľke žiadna ranka po predošlom háčiku. 


Dovolím si tvrdiť, že bol ulovený prvýkrát. Po odvážení a rýchlom fotení ho púšťam späť do jeho domova napriek nechápavým pohľadom kúpajúcich sa svedkov. 


Kaprík mal 12,7kg čistej váhy. Viem, že v tej vode sa skrývajú aj väčšie kúsky a ja si nedám pokoj, kým ich nedostanem pred objektív.


Pre rybárske potreby RYBA - Michal Sakoš
COPYRIGHT © 2022 Rybárske potreby Ryba