Shimano Navijak Vanquish - Rybárske potreby RYBA
Prejsť do eshopu Tipy na darček
Podeľte sa o svoje rybárske zážitky.
.
Bleskový výpredaj Darčekové poukazy tipy na darček Mivardi top ceny Shimano top ceny Starbaits top ceny Fox top ceny práve sme naskladnili akcia 1+1 zadarmo nové v eShope mivardi nové v eShope udice s navijakom zadarmo

Všetko OK.

, 19.09.2019

Veľmi kvalitny obchod a rýchle dodanie bez problémov môžem odporučiť každému.

, 15.09.2019

rýchle doručenie objednaného tovaru

, 13.09.2019

Po objednaní som tovar obdržal na druhý deň. Super rýchlosť.

, 13.09.2019
Ďalšie recenzie
panozábery predajne rybárskych a chovateľských potrieb v Trnave na Trstínskej

Rybárske navijaky / predná brzda

> > Navijak Vanquish

ZĽAVA -148.40€
video o produkte

Shimano - Navijak Vanquish - predná brzda

Nový navijak Vanquish FA nastavuje nový štandard v segmente ľahkých prívlačových navijakov s prednou brzdou.
Jeho extrémne odľahčená konštrukcia vychádza z najdokonalejších kompozitných materiálov, ktorými Shimano disponuje.
Patrí medzi nich predovšetkým patentovaný materiál CI4+ a magnéziová zliatina tela navijaku G Free.
Vďaka nim je nový Vanquish FA dokonca ľahší ako všetci jeho predchodcovia.
Vylepšenie nie je však iba v znížení hmotnosti.
Už pri prvom uchopení a pootočením kľučkou na prvý pohľad poznáte dokonalosť konštrukčných vylepšení.
Nový rotor Magnumlite a zlepšenie chodu prevodov zabezpečuje hladší a jemnejší chod.
Stará sa o to predovšetkým prevedenie konštrukcie tela a prevodovky s využitím novej technológie Hagane, ktorá umožňuje, že výhody a vlastnosti tohto navijaku môže rybár oceniť počas dlhých rokov jeho používania.
Shimano prichádza v rade Vanquish FA s rôznymi modelmi, takže si môže rybár vybrať presne podľa svojich požiadaviek.
Vanquish FA bol vyvinutý s jediným cielom a mottom: „Iba to nejlepšie je dosť dobré!“
Víťazný navijak v kategórii "Najlepší nový navijak s pevnou cievkou" na veltrhu EFTTEX 2016.

- zapúzdrené ložiská S A-RB
- telo z magnésiových zliatin
- jednoduchá karbónová kľučka
- jednodielny preklápač z titanu
- cievka z hliníku kovaného za studena
- vodotesná brzda
KGN Hagane Gear - Presná prevodovka Hagane je neuveriteľne pevná a odolná. Výroba navijakov programu Hagane využíva jedinečnú Shimano technológiu z odborov metalurgie a obrábania, ktoré sú odrazom dlhoročného vlastného výboja.

Micromodule - Mikromodulárna prevodovka prenáša veľký výkon

X-Ship - Pastorok prevodu je na oboch koncoch uložený v SA-RB ložiskách. Vďaka tomu ponúka superhladký chod a vysokú odolnosť proti korózií. Hnacie koleso veľkého priemeru prenáša výkon na pastorok. Výsledkom je hladký chod aj pri extrémnom zaťažení.

KGN Body Hagane - Veľmi kompaktné pevné telo Hagane chráni prevodovku pri veľkom zaťažení a nárazoch.

MGL Rotor - Nová konštrukcia rotoru Magnumlite prináša neuveriteľnú ľahkosť jeho rotácie. Prierez rotoru je teraz asymetrický. Mechanizmus preklápača bol presunutý na protiľahlú stranu, čo zlepšuje nielen vyváženie rotoru ale v kombi ácii s ľahšou rolničkou, titánovým preklápačom a optimálnou voľbou hrúbky materiálu rotoru s aznížil o 14% zotrvačný moment pohyblivých častí navijaku.
Nový rotor priniesol taktiež vyššiu odolnosť proti deformácii a lepšiu celkovú pevnosť o 30%.

Coreprotect - Tento koncept zabezpečuje vodeodolnosť navijaku bez obmedzenia chodu a rotácie. Zahŕňa zabezpečenie vodeodolnosti brzdy, tela, kde bolo použitých až 12 rôznych tesnení a roľničky, ktorá je hermeticky uzavretá a nevyžaduje žiadne mazanie behom pravidelnej údržby.

G Free Body - konštrukčné riešenie pri ktorom je posunuté ťažisko navijaku bližšie k osi prútu. Celý oscilačný mechanizmus hriadela šneku, ktorý zabezpečuje pohyb cievky je posunutý o 19mm smerom k päte navijaku.

AR-C Spool - Rovnako pevná ale o 12% ľahšia cievka s novou konštrukciou s okrajom v tvare "V" umožňuje odmotávanie vlasca z navijaku v menších slučkách, prejavom čoho sú dlhšie a presnejšie hody. Cievka AR-C minimalizuje nebezpečie zamotania vlasca.
Hliníkové cievky kované za studena. Procesom kovania za studena je možné vytvoriť odľahčenú cievku s vyššou materiálovou pevnosťou a väčšou odolnosťou proti oderu a poškodeniu.

CI4 + - je zdokonalený materiál, ktorý má 2,5 x zvýšenú pevnosť ako doposiaľ používaný materiál CI4. Táto modernizácia umožňuje konštrukciu navijakov s menšími súčiastkami a presnejšími toleranciami. S tuhším telom dochádza k menšiemu opotrebeniu vnútorných súčiastok. Materiál CI4+ sa používa aj pri výrobe rotoru Magnumlite. Pomáha nielen znížiť hmotnosť, ale dáva taktiež pocit hladšieho chodu rotora pri zachovaní potrebnej tuhosti konštrukcie. Práve tuhosť hlavných súčiastok chráni uloženie jednotlivých prvkov pred poškodením a ohybovými deformáciami pri silnom namáhaní cievky.
Tento materiál, ktorý vznikol syntézou uhlíka a polyamidu bol pôvodne vyvinutý cyklistickou divíziou Shimana, kde sa stal vďaka svojej húževnatosti a pevnosti vlajkovou loďou technológie Dura Ace.

Aero Wrap II – Znížením vnútorného trenia sa podarilo posunúť systém navíjania takmer k dokonalosti a k zvýšenej efektivite. Tesné paralelné náviny v kombinácií s dvoma rýchlosťami oscilácie umožňujú hladšie a dlhšie náhody.

Rigid Support Drag – Brzda novej konštrukcie, ktorá eliminuje výkyvy cievky aj pri nízkych nastaveniach brzdy. Pri akejkoľvek citlivosti nastavenia brzdy sa cievka nebude kývať. Výsledkom je neuveriteľne hladký chod brzdy, dokonca aj pri nastavení naozaj extrémne nízkej citlivosti.

S AR-B - Zapúzdrené nerezové guličkové ložiská, ktoré prešli špeciálnym tepelným spracovaním a prinášajú vyššiu pevnosť a vysokú odolnosť proti korózii. Toto špeciálne konštruované guličkové ložisko je osadené špeciálnym krytom, ktorý ho chráni pred pieskom, soľou alebo prachom.
10 - násobne vyššia životnosť ako bežné nerezové guličkové ložiská.

One-piece Bail - Preklápač z jedného kusu drôtu nemá kritickú medzeru pre nežiadúce zaseknutie sa vlasca, znižuje trenie a umožňuje vlascu dostať sa rýchlejšie na roľničku.

Power Roller – Špeciálne prevedenie Shimano Power Roller výrazne znižuje riziko zapletenia vlasca pri navíjaní a je veľkou výhodou pri použití ako tenkého vlasca, tak aj hrubšej splietanej šnúry.

Floating Shaft II – Kritickým trecím miestom väčšiny navijakov s pevnou cievkou je plocha styku hriadeľa cievky a pastorku. Konštruktéri spoločnosti Shimano riešili prevod minimalizáciou styčnej plochy pri kontakte oboch povrchov a uložením oboch koncov hriadeľa do ložisiek. Výsledné technické prevedenie umožňuje plávajúce uloženie hriadeľa, ktoré významne zlepšuje hladký chod a predlžuje životnosť prevodu.

Vodotesná brzda - Použitím gumových tesnení je brzda chránená proti vniku prachu, piesku a vody.

Super Stopper II – Pomocou zádržného systému Super Stopper II pri nastavení proti spätnému chodu nebudete cítiť žiadny ťah na kľučke. Nulový voľný pohyb späť na kľučke zaistí Super Stopper II. Výhody systému sú dobré využiteľné pri mikronastavení feedrových špičiek alebo v dokonalejších technikách prívlače.

Slow Oscillation - Rovnomerný návin vlasca alebo šnúry na cievku, pričom sa nevytvárajú medzery, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce trenie alebo strapatenie.


 • Navijak Vanquish 2500 SFA
     môže byť u Vás: 25.09.2019   
  skladom: 1 ks (TT: 1)
  Kapacita (m/mm): 120 / 0,18
  Počet ložísk: 11+1
  Prevodový pomer: 5,3:1
  Váha (g): 180
  Veľkosť cievky: 2500
  Kapacita (mm/m): 120 / 0,18
  Návin na jedno otočenie kľučkou (cm): 77
  pôvodná cena: € 518.3
  štandardná cena: € 411.00
  Vaša eShop cena: € 369.90
  Tovar máme na sklade a može byť do 2 dní u Váspo kliknutí sa otvorí kalkulačka nákupu na splátkyTento tovar Vám doručíme bez poplatku za kuriéraako nakupovať na splátkydarček k nákupu ku každej objednávkeo doprave zadarmo
Shimano
Navijak Vanquish / Rybárske navijaky / predná brzda
 
Navijak Vanquish / Rybárske navijaky / predná brzda
 


Chcete poradiť? Ostatní prikúpili napr. toto:

COPYRIGHT © 2019 Rybárske potreby Ryba

 
Garancia najnižšej ceny ×